Folio® kwas foliowy, jod, B12, D3 90 tabl. View larger

Folio® forte kwas foliowy największa dawka, jod, D3, B12, 90 tabl.

4260139870837

Condition: New

39,99 zł

Najniższa cena z podatkami z ostatnich 30 dni: 39,99 zł

Also purchased products
Powiązane produkty
 • NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - niebieski
 • NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - zielony
 • NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - różowy
 • Folio® kwas foliowy dla kobiet w ciąży z jodem, witaminą D3 i B12, 90 tabl.
 • Fungalix Forte Spray na grzybicę paznokci u nóg 30 ml
 • Sambucus HexaForte 60 tabletek powlekanych
 • NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - niebieski
 • NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - zielony
 • NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - różowy
 • FUNGALIX FORTE SPRAY na grzybicę paznokci 30 ml

Opis

Opinie

Folio® forte to suplement diety przeznaczony dla kobiet planujących ciażę oraz przyszłych mam w ciąży do 12 tygodnia ciąży.

Kluczowy dla rozwoju dziecka jest kwas foliowy i tu jest zawarta dawka 800 µg, natomiast produkt zawiera również inne istotne składniki odżywcze, takie jak witamina D, jod oraz witamina B12. Stosując suplementację, dobraną w oparciu o konsultację z lekarzem, dbasz o prawidłowy i bezpieczny przebieg ciąży oraz rozwój swojego dziecka.

Wszystkie składniki zawarte w Folio® forte są zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa.

Folio® forte jest suplementem, który:

- ma postać mikrotabletki

- zawiera tylko składniki rekomendowane przez PTGiP

opakowanie 90 szt. wystarcza na cały trymestr

posiada dyskretne opakowanie z dozownikiem na klik

Chcę zwrócić Twoją uwagę na to, że Folio® forte nie zawiera laktozy, fruktozy, glutenu, sztucznych barwników, substancji smakowych i nanocząstek oraz składników pochodzenia zwierzęcego.

Dawkowanie: 1 mikrotabletka dziennie, którą należy popić wodą lub innym płynem. Preparat posiada specjalny zatrzask w opakowaniu, dzięki czemu za każdym razem po naciśnięciu wypadnie tylko 1 mikrotabletka.

Suplement Folio® forte należy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta (chyba, że lekarz wskaże inaczej).

Folio® forte 90 mikrotabletek w opakowaniu z wygodnym dozownikiem.

To multiwitaminowy suplement diety, który zawiera witaminy i jeden z pierwiastków śladowych. W preparacie jest aż 800 µg kwasu foliowego, a także jod, witamina D3 oraz witamina B12. Przeznaczony został dla kobiet planujących ciążę oraz przyszłych mam do końca pierwszego trymestru ciąży. W jednej mikrotabletce Folio® forte znajduje się najwyższa dopuszczalna dawka głównego składnika rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników w pierwszym trymestrze ciąży (http://perinatologia.umed.pl/wp-content/uploads/2018/02/56597-143992-2-PB.pdf).

Folio® forte – uniwersalny suplement diety dla kobiet planujących ciążę

W ciąży ważne jest, aby dieta była w pełni zbilansowana. W przypadku trudności ze stosowaniem prawidłowego żywienia można sięgnąć po suplementację m.in. kwasu foliowego, który jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu i utrzymania ciąży. Jego wysoka dawka w preparacie Folio® forte jest dostępna w postaci łatwej do połknięcia mikrotabletki, co ułatwia codzienne przyjmowanie preparatu.

Kwas foliowy – dlaczego nazywa się go „witaminą ciąży”?

Kwas foliowy uczestniczy w procesach podziałów komórkowych, szczególnie intensywnych u płodu. Odgrywa kluczową rolę w tworzeniu się i rozwoju układu nerwowego u nowo powstającego organizmu. Jest też niezbędny do prawidłowego zamknięcia cewy nerwowej, z której później powstaje mózg i rdzeń kręgowy, a także do syntezy DNA i nowych komórek.

W ciąży, kiedy rozwijają się narządy i tkanki płodu, szybki podział komórek jest bardzo istotny. Poza tym odpowiednia podaż kwasu foliowego w tym okresie zapobiega nadmiernemu zwiększaniu się w organizmie matki stężenia aminokwasu zwanego homocysteiną. Jego nadmiar (hiperhomocysteinemia) może mieć wpływ na niekorzystny przebieg ciąży, jest czynnikiem rozwoju wielu chorób, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego.

W jakich pokarmach znajduje się kwas foliowy?

„Folium” w języku łacińskim oznacza „liść”. Dlatego też nazwa kwasu foliowego, czyli witaminy B9, jest bezpośrednim nawiązaniem do pokarmów, w których się znajduje. To głównie zielone warzywa liściaste. Przyswajalność tego składnika z pożywienia może być jednak nawet o połowę mniejsza niż z syntetycznych źródeł. Kwas foliowy, znajdujący się w Folio® forte w tej ilości, to najwyższa dawka dzienna zalecana przez specjalistów kobietom w ciąży w pierwszym trymestrze.

Pozostałe składniki preparatu Folio® forte

Warto przyjrzeć się pozostałym składnikom zawartym w suplemencie.

Jod

To jeden z pierwiastków śladowych, który bierze udział w produkcji hormonów wydzielanych przez tarczycę, odpowiadających za wzrost i prawidłowy rozwój narządów u płodu, jego układu nerwowego, mózgu, mięśni oraz kośćca. Odgrywa dużą rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji skóry, a także bierze udział w regulacji metabolizmu w organizmie kobiety.

Witamina D3

To witamina, która bywa niedoborowa w chłodniejszych i pozbawionych słońca miesiącach, kiedy nie ma możliwości wytworzenia jej w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Znajdująca się w Folio® forte witamina D3 w odpowiedniej dawce może wspierać prawidłowy rozwój kośćca dzięki zwiększeniu wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego.

Witamina B12

To jedna z witamin wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, odpornościowego oraz tworzenia się krwinek. W preparacie Folio® forte zastosowano ją z uwagi na to, że może wykazywać działania synergistyczne z kwasem foliowym. Powinna być dostarczana razem z nim, aby oba składniki mogły zostać prawidłowo wykorzystane w organizmie.

Jak stosować Folio® forte?

Suplementacja diety przed i w trakcie ciąży jest często rekomendowana przez specjalistów medycyny, dlatego warto skonsultować się z lekarzem lub położną. W preparacie Folio® forte kwas foliowy i witamina B12 zaprojektowane w dawkach, które w sposób optymalny mogą zaspokoić zapotrzebowanie płodu i kobiety ciężarnej.

Wskazania:

• suplementacja kwasu foliowego, jodu, witaminy B12 i witaminy D3 dla kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią, pacjentów z niedokrwistością po zabiegu

• Zapobieganie wadom cewy nerwowej płodu, mniejsze ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu

• Zapobieganie niedokrwistości z niedoborom kwasu foliowego w okresie ciąży, zapobieganie chorobom układu krążenia

Skład

Składniki odżywcze        w tabletce          %RSW*

Kwas foliowy                     800 µg                 400

Jod (jodek potasu)           150 μg                 100

Witamina D3                         20 µg                 400

Witamina B12                         9 µg                 360

* * % Wartości referencyjnych składników odżywczych w EU

Nie zwiera laktozy, fruktozy, gluten, sztucznych barwników, substancji smakowych i nanocząstek oraz składników pochodzenia zwierzęcego.

Sposób użycia: przyjmować jedną tabletkę dziennie popijając płynem podczas posiłku. Tabletki są dostarczane w praktycznym dozowniku zatrzaskowym, który uwalnia tabletkę po naciśnięciu.

Kiedy i jak długo należy stosować Folio® forte ? Folio® forte pomaga pokryć zwiększone zapotrzebowanie na witaminy B9 (kwas foliowy), B12, D3 i jod podczas okresu planowania ciąży, oraz ciąży do 12 tygodnia. W celu zapewnienia sobie i dziecku odpowiedniej podaży tych składników odżywczych, zalecamy przyjmowanie Folio® forte od momentu zaplanowania rodziny aż do końca okresu karmienia piersią.

Przeciwwskazania: Kobiety, które są uczulone na którykolwiek składnik Folio®,         nie powinny stosować Folio®. Kobiety z zaburzeniami tarczycy lub stosujące inne preparaty jodowe powinny zasięgnąć porady lekarza przed zażyciem Folio® forte.

Przechowywanie i środki ostrożności: przechowywać w suchym miejscu, nie powyżej 25°C i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Składniki: Środek wypełniający: Celuloza, wodorofosforan wapnia; glukoza; substancja powlekająca: hydroksypropylometyloceluloza; środek przeciwzbrylający: sole magnezowo-sodowe kwasów tłuszczowych; kwas pterologlutaminowy (kwas foliowy); jodek potasu, cholekalcyferol (witamina D3), cyjanokobalamina (witamina B12).

 

Opakowanie: 90 tabletek

Producent: SteriPharm Export GmbH, Herderstraße 29 · 61350 Bad Homburg v.d. Höhe · Niemcy

 

 

Napisz swoją opinię