Filtruj według

Cena
  • 39,00 zł - 307,00 zł

Suplementy dla kobiet w ciąży

Okres oczekiwania na pojawienie się na świecie potomka powinien być związany przede wszystkim z większą troską o zdrowie przyszłej mamy. To od niego zależeć może to, czy maluch przyjdzie na świat zdrowy i we właściwym terminie. Suplementacja u kobiet w ciąży jest rekomendowana przez środowiska lekarskie oraz WHO i obejmuje w szczególności kwas foliowy. Na rynku dostępne są suplementy i preparaty, które stworzono specjalnie z myślą o ciężarnych.

Suplementy na niedobory kwasu foliowego i innych witamin

Braki składników pokarmowych u przyszłych mam mają kilka przyczyn. Jedna to zwiększone zapotrzebowanie ciężarnych na kwas foliowy, witaminę D3, B12 czy jod. Wszystko dlatego, że zużywane są one nie tylko przez organizm mamy, ale również rozwijający się w jej łonie płód. Zawierające je preparaty do suplementacji mogą dostarczyć odpowiednich związków we właściwych ilościach. Suplementy dla kobiet w ciąży zawierają takie dawki, które zapewnią ich odpowiednie wchłanianie w przewodzie pokarmowym i wywieranie pożądanego efektu fizjologicznego w organizmie.

Preparaty witaminowe wspierające niedoborowe diety

Bardzo trudno jest opracować codzienną, zwyczajną dietę, która będzie dostarczała 100% dziennego zapotrzebowania na wszystkie składniki pokarmowe, mikroelementy, witaminy i pierwiastki śladowe. Tym samym suplementy mają potencjał, aby przede wszystkim uzupełnić zwyczajną dietę kobiety w ciąży o składniki, których brakuje w pokarmie. Ważne mogą być przede wszystkim preparaty z kwasem foliowym, witaminą D3, B12 oraz jodem, których niedobory mogą być odnotowywane u kobiet niestosujących suplementacji.

Suplementy uzupełniające dietę w niecodziennym stanie

Bardzo często oczekując dziecka, przyszła mama ma problem ze stosowaniem właściwej diety. Kobiety w pierwszym trymestrze skarżą się na nudności i wymioty, które mogą zmniejszać podaż składników pokarmowych. Dodatkowo mogą one cierpieć na wstręt do niektórych rodzajów pokarmów, na przykład konkretnych warzyw. Ich dieta może być zatem bardzo niedoborowa – stąd przydatna może się okazać suplementacja w ciąży przy pomocy preparatów zawierających składniki, których może wówczas brakować.

Probiotyki i prebiotyki wspierające kobiety w ciąży

W czasie oczekiwania na dziecko warto w sposób szczególny zadbać o swoje zdrowie. Suplementacja preparatami witaminowymi oraz probiotykami zalecanymi przez lekarza może wesprzeć w uzupełnieniu niedoborów w tym szczególnym okresie. Również suplementy prebiotyczne, składające się z licznych szczepów bakterii, a także owoców, ziół, grzybów i wodorostów, mogą zostać wykorzystane jako pożywka przez dobroczynną mikroflorę bakteryjną. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się ze swoim lekarzem w celu omówienia ewentualnej suplementacji probiotykami i prebiotykami w przypadku objawów sugerujących dysbiozę jelit, by lepiej zadbać nie tylko o swój organizm, ale także o rosnące dziecko.

Wygodne w codziennym stosowaniu suplementy dla ciężarnych

Produkty dla ciężarnych zostały opracowane z myślą o kobietach planujących potomstwo lub oczekujących na nie do suplementacji w tym specjalnym czasie. Są dostępne w wielu różnych, wygodnych do spożycia formach, na przykład w bardzo wygodnych mikrotabletkach niewymagających popijania. W asortymencie tego typu preparatów znaleźć można także suplementy probiotyczne i prebiotyczne, które mogą stanowić pomoc w dbaniu o samopoczucie zarówno matki w trakcie ciąży, jak i dziecka. Warto jednak pamiętać, by korzystać ze specyfików rekomendowanych przez specjalistów.

Aktywne filtry

0
x
Porównanie produktów
Porównaj teraz