NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - zielony

Odniesienie 7350043560034

6NoseBuddy jest przyjacielem czystego nosa. Czyszczenie zatok domowym sposobem jest bardzo proste. Wystarczy stosować zestaw do czyszczenia zatok regularnie, płucząc nos ciepłą wodą z dodatkiem soli kamiennej, a nos szybko się udrożni z zalegającej wydzieliny, śluzu i bakterii. Płukanie nosa złagodzi objawy alergii i nieprzyjemne efekty infekcji.

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 199,00 zł

69,90 zł
Najniższa cena z podatkami z ostatnich 30 dni
Cena regularna: 69,90 zł
Wyprzedane Zapytaj o dostępnośc

Używając zestawu do płukania nosa NoseBuddy (neti) poczujesz ulgę, lżejszy oddech.

NoseBuddy jest przyjacielem czystego nosa. Czyszczenie zatok domowym sposobem jest bardzo proste. Wystarczy stosować zestaw do czyszczenia zatok regularnie, płucząc nos ciepłą wodą z dodatkiem soli kamiennej, a nos szybko się udrożni z zalegającej wydzieliny, śluzu i bakterii.

Płukanie nosa złagodzi objawy alergii i nieprzyjemne efekty infekcji.

Spróbuj wypłukać nos przed snem jeśli suche powietrze w mieszkaniu nie pozwala Ci zasnąć. Podobnie jeśli masz problemy z chrapaniem – poczujesz różnicę.

Dla kogo jest NoseBuddy? Dla każdego, kto ma poczucie zatkanego nosa, ma alergię, często się przeziębia, przebywa w klimatyzowanym pomieszczeniu, pracuje w miejscach gdzie jest kurz, ma chore zatoki, przebywa w przesuszonym mieszkaniu, ma kłopoty z chrapaniem. Jest dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie najbliższych, ponieważ z NoseBuddy może korzystać cała rodzina.

Pojemnik na wodę ma specjalną budowę, która pozwala na delikatny przepływ wody przez nos, najpierw przez jedną, a potem drugą dziurkę nosa. Dzięki temu jest możliwe bezpieczne płukanie nosa. Miarka do soli i oznaczenie poziomu wody pomaga w łatwy sposób przygotować roztwór do płukania. Jest łatwy w obsłudze dla wszystkich - dzieci i dorosłych.

Odpowiadając na nasuwające się pytanie – czy irygacja jest bezpieczna? Tak! NoseBuddy dzięki swojej budowie nie powoduje wlewania wody do nosa pod dużym ciśnieniem, co może być nieprzyjemne i bolesne dla dzieci i osób wrażliwych. Pojemnik na wodę jest lekki i trwały, ma pojemność 0,5 litra.

Jak właściwie oczyszczać nos i zatoki ? Należy użyć ciepłej wody z kranu i dobrze wymieszać drobnoziarnistą sól kamienną. W trakcie płukania nosa oddycha się swobodnie ustami.

Bezpieczne płukanie nosa  Może się zdarzyć, że trochę słonej wody poczujesz w gardle, ale im częściej będziesz stosować neti, tym szybciej nauczysz się pod jakim kątem najlepiej przechylać na bok głowę i nie będzie się to więcej zdarzało. Po użyciu, dla celów higienicznych pojemnik należy dokładnie przepłukać gorącą wodą. Pojemnik jest wykonany z wysokiej jakości plastyku PP, a łyżeczka z plastyku PS, które są zatwierdzone do celów medycznych.   

Zestaw składa się z pojemnika na wodę, łyżeczki, która jest miarką do soli i instrukcji. Możesz go używać w domu lub zabierać ze sobą w podróż.

Sposób użycia:

Przed pierwszym użyciem przepłucz neti i łyżeczkę gorącą wodą.

Kluczem do przyjemnego przepłukania nosa jest odpowiedni rodzaj i temperatura wody oraz stężenie soli. Dla lepszego efektu jedna porcja wody (0,5l) jest przeznaczona do płukania jednej dziurki nosa, czyli dla płukania nosa musisz zrobić dwa pojemniki z solą.

Wlej ciepłą wodę do neti do poziomu kreski na pojemniku. Możesz stosować letnią wodę z kranu. Jeśli to niemożliwe i woda jest mocno chlorowana lepiej ją przegotować i wystudzić. W ciepłej wodzie o temperaturze ciała, czyli około 37 stopni C rozpuść płaską łyżeczkę drobnoziarnistej soli kamiennej, najlepiej nie jodowanej. Zwracamy uwagę, że stosowanie soli morskiej może czasami wywołać reakcje alergiczne, takie jak wodnisty katar czy zatkany nos. Można stosować sól gruboziarnistą, ale należy dobrze ją wymieszać i sprawdzić przed płukaniem, czy się rozpuściła.

I to wszystko – masz gotowy roztwór izotoniczny z 0,9% zawartości soli.

Zacznij płukanie pierwszej dziurki nosa. Włóż końcówkę neti i przechyl lekko głowę w bok, neti będzie w górnej dziurce nosa, a woda będzie wypływała swobodnie otwartą, drugą dziurką nosa. Spokojnie oddychaj przez usta. Wydmuchaj nos po przepłukaniu każdej strony.

Jeśli woda wypływa zbyt wolno sprawdź, czy nie za mocno dociskasz neti do dziurki nosa. Przy infekcji, katarze i zatkanym nosie warto powtórzyć raz jeszcze aż woda zacznie swobodnie wypływać. Delikatnie wydmuchuj nos po każdym przepłukaniu, żeby nie uszkodzić śluzówki.  

Jeśli woda spływa do gardła to znaczy, że trzeba zmienić pozycję ciała. Spróbuj pochylić się bardziej do przodu. Może pochylasz głowę za bardzo w bok? Spróbuj pochylić podbródek do klatki piersiowej.

Jeśli odczuwasz pieczenie w trakcie płukania to prawdopodobnie jest za duże stężenie soli lub jej niecałkowite rozpuszczenie. Sprawdź, czy sól się dobrze rozpuściła. Dołączona do zestawu łyżeczka pomoże Ci wyznaczyć ilość soli do wsypania.

Zalecenia do stosowania: dwa razy dziennie lub częściej przy objawach infekcji i niedrożności nosa.

Czyszczenie: płukanie w gorącej, czystej wodzie po każdym użyciu, można używać delikatnego detergentu, pozostawić do wyschnięcia. Co jakiś czas umyć w zmywarce.

Producent: Scandinavian Yoga and Meditation School

Nie poddawaj się, na pewno Ci się uda :)

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

NoseBuddy - zestaw do płukania nosa i zatok - Neti - zielony

6NoseBuddy jest przyjacielem czystego nosa. Czyszczenie zatok domowym sposobem jest bardzo proste. Wystarczy stosować zestaw do czyszczenia zatok regularnie, płucząc nos ciepłą wodą z dodatkiem soli kamiennej, a nos szybko się udrożni z zalegającej wydzieliny, śluzu i bakterii. Płukanie nosa złagodzi objawy alergii i nieprzyjemne efekty infekcji.

Napisz swoją opinię

0
x
Porównanie produktów
Porównaj teraz