Preparaty na biegunkę dla dzieci

Biegunka to jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych, który dotyka dzieci. Wywołać ją może zarówno zatrucie pokarmowe, jak i rotawirus. Często pojawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy odporność organizmu malucha jest nieco osłabiona. Biegunka czasem bywa niebezpieczna, gdyż może powodować odwodnienie i osłabienie organizmu. Dlatego warto dowiedzieć się, co na biegunkę u małego dziecka sprawdzi się najlepiej i zaopatrzyć się w leki na rozwolnienie u dziecka. Preparat na biegunkę bez recepty dla dziecka kupić można już za kilka złotych, a jego przyjmowania nie trzeba konsultować z lekarzem.

Czytaj więcej

Jak diagnozować biegunkę u dziecka?

Z biegunką mamy do czynienia wtedy, gdy dziecko odda przynajmniej trzy luźne stolce na dobę, jak również wtedy, gdy odda jeden stolec patologiczny, czyli zawierający krew, ślub lub ropę. Często biegunce towarzyszą także inne objawy takie jak ogólne osłabienie, brak apetytu, mdłości, ból brzucha, wymioty, a nawet gorączka.

Biegunka u dziecka może mieć różnorakie podłoże. Często jest efektem podrażnienia przewodu pokarmowego. Może pojawić się, gdy w posiłku znajdzie się składnik powodujący taką reakcję albo jak będzie on zbyt obfity czy zbyt tłusty. Zdarza się, że jest efektem nietolerancji pokarmowej lub wynikiem alergii.

Biorąc pod uwagę częstotliwość występowania biegunek u małych dzieci, dobrze jest wiedzieć, co na rozwolnienie u dziecka warto mieć w domowej apteczce. Poniżej znajdziesz kilka propozycji leków. Zaopatrz się we wspomniane preparaty przeciw biegunce u dzieci, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą Ci się przydać. Wszystkie te leki dostępne są w naszej dobrze zaopatrzonej Apteczce Mądrali.

Co na biegunkę u dziecka?

Zwykle biegunka u dziecka nie wymaga konsultacji z lekarzem i z łatwością można poradzić sobie z nią samodzielnie w warunkach domowych. Trzeba tylko wiedzieć, co na rozwolnienie u dziecka najlepiej zadziała. W przebiegu biegunki niezwykle ważne jest, aby nie dopuścić do odwodnienia, co u niemowląt może nastąpić bardzo szybko. Dlatego powinno się pamiętać o konieczności uzupełniania utraconych płynów oraz elektrolitów i podawać je nawet wtedy, gdy dziecko nie chce ich przyjmować. Gdy to konieczne, można również sięgnąć po wybrany preparat na biegunkę u dziecka.

Preparat na biegunkę u dziecka – elektrolity

W wielu przypadkach podawanie maluszkowi samej wody nie wystarczy, aby uniknąć odwodnienia. W takim razie co na biegunkę u małego dziecka wtedy dobrze się sprawdzi? Preparaty przeciw biegunce u dzieci takie jak elektrolity, z których można przygotować doustne płyny nawadniające. Leki na rozwolnienie u dziecka tego typu mają specjalnie opracowany skład, odpowiadający na potrzeby chorego dziecka. Duży wybór elektrolitów w różnej formie i w różnych smakach znajdziesz w naszej aptece internetowej Apteczka Mądrali.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że preparat na biegunkę bez recepty dla dziecka może mieć nieco słony smak, przez co mały pacjent będzie odmawiać jego przyjęcia. Najlepiej więc wybrać owocowe leki na biegunkę dla dzieci. Popularne elektrolity dla dzieci dostępne są w formie saszetek np. o cytrynowym lub malinowo-jagodowym smaku.

Co na biegunkę u dziecka oprócz wody i elektrolitów? Dobrze sprawdzi się także zwykła herbata, napar z ziół (rumianek, koper) lub kompot z jabłek. Nie powinno się jednak podawać soków ze sklepu, które ze względu na dużą zawartość cukrów mogłyby nasilić biegunkę.

Leki na biegunkę dla dzieci – probiotyki

Samo nawadnianie dziecka nie wystarczy, aby skutecznie pozbyć się biegunki. Zatem co na biegunkę u dziecka może pomóc? Probiotyki – często rekomendowane przez lekarzy preparaty przeciw biegunce u dzieci. Leki na biegunkę dla dzieci takie jak probiotyk dostać można w różnych formach – w płynie, w kroplach, w saszetkach do rozpuszczenia czy w tabletkach do ssania. Każdy rodzic bez trudu zatem znajdzie preparat na biegunkę u dziecka, który najlepiej podpasuje jego pociesze.

Probiotyki, w zależności od szczepu i dawki bakterii probiotycznych, przywracają naturalny, właściwie funkcjonujący skład mikroflory jelitowej. Dodatkowo, hamując rozwój wielu mikroorganizmów chorobotwórczych, łagodzą przebieg i skracają czas trwania niektórych rodzajów biegunek. Okazuje się więc, że leki na rozwolnienie u dziecka w formie probiotyku to prosty i zarazem skuteczny sposób na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego u dziecka.

Preparat na biegunkę bez recepty dla dziecka – smekta

Co na biegunkę u dziecka oprócz probiotyków? WHO zaleca unikanie stosowania leków przeciwbiegunkowych. Zatem co na biegunkę u małego dziecka? Okazuje się, że według aktualnych wytycznych w uzasadnionych przypadkach, oprócz wspomnianych wyżej szczepów probiotycznych, małemu pacjentowi podawać można również smektę.

Preparat na biegunkę bez recepty dla dziecka taki jak smekta nie powinien być jednak podawany w tym samym czasie co probiotyk, a z co najmniej 2-godzinnym odstępem, gdyż zawarta w niej substancja czynna (diosmektyk) obniża skuteczność kultur bakteryjnych. Smekta wykazuje działanie wielokierunkowe i dobrze sprawdza się w przypadku biegunki. Diosmektyt powleka błonę śluzową przewodu pokarmowego, zwiększając wytrzymałość śluzu na uszkodzenia mechaniczne. Wiąże substancje toksyczne, wirusy, bakterie, jednocześnie przyspiesza usuwanie tego, co zostało zaadsorbowane z przewodu pokarmowego.

Smekta skutecznie skraca czas trwania biegunki i zmniejsza ilość wypróżnień. Co istotne, takie leki na biegunkę dla dzieci można bezpiecznie podawać już dzieciom poniżej 1. roku życia. Jeśli więc zastanawiasz się, co na biegunkę u dziecka podać, możesz bez obaw sięgnąć po smektę.

Preparaty przeciw biegunce u dzieci – co na rozwolnienie u dziecka?

Obserwacje pokazują, że niemowlęta karmione mlekiem matki znacznie rzadziej zmagają się z biegunką i przechodzą ją łagodniej. Jednak nawet przestrzeganie podstawowych zasad i karmienie dziecka w naturalny sposób może nie wystarczyć, by je przed nią uchronić.

Ze względu na różne przyczyny biegunki, jak i dolegliwości, jakie mogą towarzyszyć w jej przebiegu, warto nabyć wiedzę, co na biegunkę u małego dziecka będzie skuteczne, i zgromadzić mały zapas. Preparat na biegunkę bez recepty dla dziecka można kupić na tzw. czarną godzinę, by w razie biegunki nie trzeba było jechać do apteki. Leki na rozwolnienie u dziecka nie są drogie, a większość z nich podawać można bez konsultacji z lekarzem.

Zatem co na biegunkę u małego dziecka przyniesie najlepsze efekty? Przede wszystkim naturalne nawadnianie oraz uzupełnianie elektrolitów i soli mineralnych. Podstawą leczenia dolegliwości są preparaty przeciw biegunce u dzieci takie jak elektrolity. W razie konieczności najlepiej sięgnąć po leki na rozwolnienie u dziecka, których stosowanie dobrze jest wcześniej skonsultować z lekarzem pediatrą.

Do tej pory nie wiedziałeś, co na rozwolnienie u dziecka dobrze się sprawdzi, przez co nie masz żadnych leków na biegunkę w domu? Biegunka jest bardzo powszechna i często dotyka dzieci, dlatego jak najszybciej uzupełnij braki. Nasza apteka internetowa Apteczka Mądrali posiada bogatą ofertę leków bez recepty i suplementów dla dzieci i dorosłych – zawiera wszystko, czego potrzeba by przeciwdziałać biegunce i nie tylko. Każda apteczka powinna zawierać preparat na biegunkę u dziecka, który będzie można natychmiast podać, gdy przypadłość ta tylko się pojawi. Szybko podane leki na biegunkę dla dzieci powstrzymają niepożądany objaw i uchronią pociechę przed odwodnieniem.

 

Bibliografia:

1. L. Bąk-Romaniszyn, K. Zeman, 2010; Probiotyki i prebiotyki w profilaktyce i leczeniu chorób u dzieci [w:] Pediatria i Medycyna Rodzinna, vol. 6, wydanie 3, s. 176-181.

2. T. Pytrus, F. Iwańczak, Leczenie ostrych biegunek u dzieci, Borgis - Nowa Pediatria 3/2002, s. 149-158.

3. H. Szajewska, M. Pieścik-Lech, Leczenie ostrej biegunki infekcyjnej w 2013 roku, Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Standardy Medyczne/Pediatria, 2013.

Przepraszamy, ale tym razem nie udało się nam odnaleźć wyszukiwanego produktu.

Jesteś na dobrej drodze, kliknij: www.apteczka-madrali.pl – tu jest większy wybór!

Mamy nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego.

Jeśli nadal Twoje poszukiwania były nieskuteczne napisz do nas: kontakt@apteczka-madrali.pl - zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Ci pomóc.